0 מוצרים בסל
לתשלום
חנות חיות
איך לשמור על בריאוּת הכלב

איך לשמור על בריאוּת הכלב

ינו 11

בריאוּת הכלב

הכלב הוא כידוע ידידו הטוב של האדם. כשם שאנו דואגים למזון, קורת גג ופינוקים עבור הכלב שלנו, חשוב שנקפיד על בריאותו, כדי להיטיב את איכות חייו ולהאריכם וכדי שיהיה מאושר. כי אצל כלבים, בדומה לבני האדם, נפש בריאה בגוף בריא. שמירה על בריאות הכלב מצריכה עשייה אקטיבית ושוטפת, רפואה מניעתית במקרה הצורך וגם טיפול במצבי חירום.

מחלות שמהן כלבים סובלים

כלבים שאינם מקבלים את כל הצרכים הבריאותיים שלהם הם זקוקים עלולים לפתח מחלות לב, סכרת, בעיות עיכול, השמנה, פגיעה בכליות ואף סרטן.

על מה חשוב להקפיד?

  • תזונה: תזונה היא אחד מגורמי היסוד שעליהם יש להקפיד כדי לשמור על בריאות הכלב. עליכם לספק לכלב מזון לכלבים המותאם לסוג הכלב ולגודלו. כלבים הסובלים מרגישויות ואלרגיות צריכים לקבל מזון מיוחד בהתאמה אישית. כמו כן כדאי להשתדל למנוע מהכלב לאכול מזון ביתי אשר פעמים רבות אינו מתאים לקיבתו הרגישה.

  • רפואה מונעת: הקפדה על שגרת הביקורים אצל הווטרינר ומתן החיסונים הנדרשים תסייע בשמירה על בריאות הכלב. במסגרת זו על הכלב לקבל: חיסון נגד כלבת – בגיל שלושה וחצי חודשים ומדי בשנה; חיסון משוּשֶה – בגיל חודש וחצי ומעלה ובהמשך חיסון בודד מדי שנה; חיסון נגד תולעת הפארק – מומלץ לתת אחת לשלושה חודשים.

  • טיפולים שוטפים: כלבים מרבים להסתובב בחוץ ופרוותם עשויה להיות כר להתפתחות פרעושים וקרציות כתוצאה מלכלוך שדבק בהם. לפיכך חשוב לא להזניח ולהקפיד על שגרת טיפולים, בהם: טיפול נגד קרציות – ניתן באמצעות טיפות או קולר; טיפול נגד פרעושים – בעזרת חומר מניעה בטיפות או בריסוס על פרוותו של הכלב; טיפול נגד תולעים – במידת הצורך, ניתן כתרופה.

  • פעילות גופנית: חשוב מאוד לאפשר לכלב פנאי לפעילות גופנית יומית. משך הזמן משתנה בהתאם לגודל הכלב, כאשר כלבים גדולים זקוקים בדרך כלל למידה רבה יותר של  מרחב ופעילות גופנית. הפעילות הגופנית חשובה הן למצבו הפיזי של הכלב – שמירה על כושר, מניעת ניוון וכדי שלא ישמין הן לבריאותו המנטלית של הכלב.

  • טיול יומי: יש להקפיד להוציא את הכלב לטיול כמה פעמים ביום באופן קבוע. ככלל, לכלבים בוגרים אסור להתאפק על צורכיהם מעל ל-8 שעות, וגורים צריכים להתפנות בתדירות של בין 4-3 שעות. יציאה עם הכלב בשעות קבועות ומסודרות תסייע לו להתרגל לכך.

 

בריאות הפה

שמירה על היגיינת הפה של הכלב היא פרק חשוב ובעל מקום מרכזי בשמירה על בריאותו הכללית. לשם כך יש לבקר אצל הווטרינר כ-4 פעמים במהלך השנה לצורך בדיקה שגרתית בה נבדקים בין השאר גם בריאות השיניים והחניכיים. לבריאות הפה השפעה ישירה על מצבים בריאותיים אחרים של הכלב כגון מחלות כבד, לב וזיהומים שונים. במסגרת הביקורת אצל הווטרינר הוא ידאג לניקוי שיני הכלב באופן סדיר. בהקשר השיניים הרפואה המניעתית מסייעת ביותר. חשוב להקפיד על צחצוח שיני הכלב באופן יומיומי, ואפשר לגרום לו לראות בכך פעולה חיובית שעמה הוא משתף פעולה ברצון.

כדי להרגיל את הכלב לכך יש לעשות זאת באופן הדרגתי. בתחילה למרוח מעט משחת שיניים על אפו, וכפרס להעניק לו מיד חטיף טעים. בהמשך לנהוג באופן דומה ולמרוח מעט משחה על השיניים הקדמיות. כעבור זמן מה אפשר לעבור לשיניים הפנימיות יותר עם האצבע או מברשת השיניים. הפיכת העניין לחוויה נעימה עבור הכלב שבסיומה הוא מקבל תגמול, תגרום לו לחכות לשעת הצחצוח ולשתף פעולה. כמו כן, חטיפי כלבים מסייעים במניעה של דלקות חניכיים ובטיפול בהן, כך שהרווח כאן הוא הן לכלב הן לבעליו.

 

בריאות הכלב הבוגר

כלבים בוגרים מצויים בקבוצת סיכון מוגברת לחלות. תהליך ההזדקנות של הכלב, גם אם אינו מובחן בעין, הוא בעל השלכות משמעותיות על גופו של הכלב ועל נפשו, זאת בדומה לבני האדם. כלבים מזדקנים הם בעלי צרכים שונים ומיוחדים בהיבטים התזונתי והרפואי.  עם המחלות והתסמינים שמאפיינים כלבים בוגרים נמנים בעיות לב ומערכת הדם, ירידה בתפקוד הכליות, גידולים סרטניים, כאבי פרקים ושרירים, בעיות שיניים וחניכיים, האטה בתפקוד מערכת העיכול ובקצב חילוף החומרים, בעיות במערכת השתן, ירידה בתפקוד מערכת השמיעה, פגיעה במערכת החושים, עייפות יתר ועוד.

כאשר לכלב מלאו 7 שנים יש לבקר עמו באופן קבוע אצל וטרינר פעמיים בשנה. מדובר ברפואה מונעת – הווטרינר יעקוב אחר תהליך הזדקנות כלבכם, ימנע או יעכב התפתחות של מחלות זיקנה ויעניק טיפול מקל או שגרתי. אצל הווטרינר הכלב יעבור בדיקות וצילומים לאבחון הבעיה ויקבל המלצות לדיאטה רפואית, טיפול בתרופות ובתוספי מזון ושמירה על היגיינת הפה. וטרינרים מנחים ומדריכים כיצד יש לנהוג, הקפדה על המלצותיהם לצד טיפול משלים ביתי יאפשרו לכלב הבוגר להזדקן בכבוד ולהאריך ימים.

 

קניון עולם החי – מזון וציוד איכותיים לשמירה על בריאות הכלב שלך!

לקוחות ממליצים על קניון עולם החי

קניון עולם החי

המשלוחים מסופקים בטווח של עד 3 ימי עסקים, לרוב מהיום למחר.

למעט איזורים חריגים שאספקתם תהיה עד 4 ימי עסקים !

שעות אספקת המשלוחים:
ימים א-ה 8:30 – 21:00,
יום ו - 15:00-08:00

כתוב לנו בכל נושא